środa, 16 marca 2016

EUROSTIK SC-6000 niepalny specjalistyczny polimerowy klej dwuskładnikowy

Klej   EUROSTIK   SC-6000 jest    roztworem kauczuków polichloroprenowych z  dodatkiem środków modyfikujących w układzie niepalnych rozpuszczalników organicznych.

ZASTOSOWANIE

Klej EUROSTIK SC-6000 jest to klej przeznaczony do klejenia gumy z gumą, gumy do metalu,   taśm transportowych itp.        w miejscach pożarowo-niebezpiecznych. Sklejone taśmy transportowe mogą być puszczone do ruch już po 2 godzinach przy  czym temperatura taśmy i otoczenia nie może być niższa niż 19oC. Dopuszcza się klejenie trudnościeralnych płyt EUROPAN TPU przy pomocy tego kleju. Stosuje się go z dodatkiem 5 % wagowych utwardzacza izocyjanianowego.

SPOSÓB UŻYCIA

Klej należy przed użyciem dokładnie wymieszać. Kleić z dodatkiem 5% wag. utwardzacza, który należy dodawać bezpośrednio przed użyciem kleju. Czas życia mieszaniny z utwardzaczem do 2 godzin. Klej i materiały łączone podczas klejenia powinny mieć temperaturę pokojową 18 - 25ºC i powinny być suche. Powierzchnie materiałów przed sklejeniem zdrapać papierem ściernym lub przy użyciu szlifierki. Następnie oczyścić z pyłu. Klej nanosić trzykrotnie na obie łączone powierzchnie pędzlem o krótkim i twardym włosiu w odstępach 10 – 30 minut. Nanoszenie kleju powinno odbywać się przez wcieranie  w podłoże. Trzecią warstwę kleju nanosić dla wyrównania powierzchni materiału; warstwa ta powinna wypełnić przestrzeń między splotami tkaniny wzmacniającej oraz pokrywać sploty. Sklejać po upływie 10 - 15 minut od ostatniego nałożenia kleju (warstwa musi być kleista). Po połączeniu sprasować pod ciśnieniem 0,5-0,6 MPa w czasie 5 minut lub młotkować. Sprawność robocza jest uzyskiwana po 2 godzinach, a pełne usieciowanie następuje po upływie 48 godz. od momentu sklejenia. Czyszczenie: Resztki produktu/plamy w postaci nieusieciowanej – również na narzędziach pracy - mogą zostać usunięte przy użyciu acetonu, toluenu lub benzyny ekstrakcyjnej i/lub lakowej.

WŁAŚCIWOŚCI  FIZYKO-MECHANICZNE  KLEJU  I  SPOIN KLEJOWYCH

1. Lepkość  wg Brookfielda
mPa·s
około 2000
2. Zawartość suchej  pozostałości
%
około 15,0
3. Wytrzymałość końcowa spoiny klejowej  na ścinanie
daN/cm2
minimum 30,0
4. Wytrzymałość końcowa spoiny klejowej  na rozwarstwianie
daN/cm
minimum 8,0
5. Odporność  termiczna spoiny klejowej


do 110C
RODZAJE ZAGROŻEŃ I WARUNKI BEZPIECZNEGO STOSOWANIA – patrz karta charakterystyki substancji niebezpiecznej

PRZECHOWYWANIE


Klej należy magazynować zgodnie z przepisami dotyczącymi magazynowania substancji łatwopalnych, w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10 - 30C. 

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie trzeba przyznać, że kleje przemysłowe są bardzo specyficzne i jak najbardziej trzeba wiedzieć których i jak używać. Mi najbardziej zależy na kleju do gumy z https://powerrubber.com/ gdyż właśnie pracuję często na różnego rodzaju wyrobach gumowych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń